Wielkanocny Guinness (Tylko dla dorosłych!)

Irlandia raczej ambiwalentnie zareagowała na najnowszą propozycję rodzimego handlu, który proponuje „wielkanocne jajka” pod marką Guinness.

Opakowanie zawiera czekoladowe jajko, ale w opakowaniu są też czekoladowe kufelki, które do złudzenia przypominają te wypełnione ciemnym piwem, jakie możemy kupić w każdym pubie. Wielkanocny czekoladowy Guinness, zawiera też w swoim składzie 5% prawdziwego piwa, więc opakowanie zostało odpowiednio oznakowane i kupić taki atrybut zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

W wielkanocne Guinnessowe czekoladki można zaopatrzyć się w większości sklepów sieciowych w kraju, ale jak mówią rzecznicy prasowi największych sprzedawców detalicznych, klienci zgłaszali już uwagi, iż to nieodpowiednia świąteczna propozycja.

W komentarzach do tej sprawy są także opinie pozytywne, bo smakosze czekolady i Guinnessa zadowoleni są z tej produkcji, ale wiele ocen mówi też o „nieszkodliwej zabawie” producenta, zarówno czekolady, jak i piwa.

Trzeba się chyba pospieszyć i nabyć przynajmniej jedno opakowanie takiego wielkanocnego wymysłu, tak tylko dla zdegustowania, by wyrobić sobie własny pogląd. Nie można przecież wykluczyć, że po nagłośnieniu tej informacji, nie będzie znacznie więcej ocen krytycznych i handel zdecyduje o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: The Mirror

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish