Wielka Brytania zapewnia USA, że nie będzie twardej granicy

Z informacji przekazanych przez RTÉ News wynika, że Dominic Raab, powiedział Nancy Pelosi, iż Wielka Brytania, nie zamierza wprowadzić twardej granicy na irlandzkiej wyspie.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów pytana przez dziennikarzy RTÉ News stwierdziła, że minister spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa Raab, zapewnił ją, że nie będzie budowy fizycznych barier na granicy irlandzkiej, ale istnieją inne kwestie, które należy rozwiązać.

Pani Pelosi powiedziała RTÉ News, że szanuje wszystkie decyzje Wielkiej Brytanii, ale dodała, iż w kwestii umowy handlowej, którą obiecał prezydent Trump, nie może być mowy o jej podpisaniu i na początku, należy zobaczyć, „dokąd stąd pójdziemy”. Pelosi podkreśliła, że sprawa umów handlowych, leży w gestii Kongresu USA, więc o ile Wielka Brytania złamie jakieś międzynarodowe postanowienie lub umowę, może długo czekać na akceptację takiego dokumentu.

Podobnie mówi kandydat na prezydenta USA Joe Biden, a ten ostrzegł, że „porozumienie wielkopiątkowe, nie może stać się ofiarą Brexitu. Każda umowa handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią musi być uzależniona od przestrzegania takiej i innych umów oraz od unikania powrotu twardej granicy w Irlandii”.

Bogdan Feręc

Źr: RTE News

Polska-IE: Udostępnij
Ryanair przygotowuje
Do blokady Dublina p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian