Wielka Brytania zaczyna łagodzić obostrzenia. Majorka zalana turystami

W Europie sytuacja pod względem koronawirusa jest zła, ale w Wielkiej Brytanii, właśnie dzisiaj nastąpią pewne zmiany, bo ograniczenia, zaczynają być łagodzone.

Nie oznacza to, że znikną wszystkie obostrzenia, ale tamtejszy rząd pozwalać będzie na zwiększenie ilości osób podczas prywatnych spotkań, a i zezwoli na przemieszczanie się w ramach lokalnych miejsc zamieszkania. Mieszkańcy sąsiedniej wyspy będą mogli spotykać się w sześcioosobowych grupach na wolnym powietrzu, wrócić do uprawniania sportu, w tym otwarte zostaną pola golfowe i korty tenisowe.

Otwarte zostaną również niektóre atrakcje turystyczne, w tym punkty widokowe, ale tamtejsze władze medyczne, nadal namawiać będą do ostrożności w kontaktowaniu się z innymi osobami.

Na obecnym poziomie znoszenia ograniczeń zamknięte pozostaną jeszcze puby, restauracje, siłownie, kina, teatry, muzea oraz stadiony sportowe, a te doczekają się uwolnienia w kolejnej fazie odmrażania brytyjskiej gospodarki.

Do ciekawej sytuacji doszło w ostatnim tygodniu w Niemczech, gdzie poziom ograniczeń nadal jest najwyższy z możliwych, ale obniżony został znacznie na Majorce. Wtedy turyści z Niemiec, pomimo nalegań swojego rządu, wsiedli w samoloty i udali się na wypoczynek. Tamtejsze linie lotnicze zgłaszały, iż zmuszone były do uruchomienia dodatkowych lotów, ponieważ trasy z Niemiec na Majorkę, nagle zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem. Na Majorce, gdyby akurat ktoś tym właśnie się interesował, nie obowiązuje kwarantanna po przylocie, ani testy na obecność koronawirusa, a zalecane są typowe obecnie środki ochrony, czyli maski i dystans społeczny.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters/BBC

Polska-IE: Udostępnij
Rząd będzie zachę
Odwraca się nawet t
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian