Wielka Brytania wróci do Unii Europejskiej

Szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair Michael O’Leary znany jest z tego, że wygłasza, opnie, które są zarówno ostre, jak i niosące ze sobą wiele prawdy oraz można je uznać za swoiste wizje, a te bardzo często się sprawdzają.

Teraz wypowiedział się w zakresie Brexitu, który część Brytyjczyków uważa teraz za poważny błąd, a ten jest bardzo dobrze widoczny po kilkudziesięciu miesiącach od pełnego opuszczenia przez Królestwo unijnego bloku. Michael O’Leary powiedział, że zwolennicy Brexitu przesadzili z hasłami, jakimi przekonywali do opuszczenia UE, a ludzie w Wielkiej Brytanii dobrze teraz widzą, iż część z nich było kłamstwami.

Jak dodał szef Ryanair, „zwolennicy Brexitu wymrą”, a spodziewa się, że Wielka Brytania rozpocznie za jakiś czas starania, aby ponownie uzyskać członkostwo w Unii Europejskiej.

Dyrektor generalny irlandzkich linii lotniczych powiedział również, że niezależnie od obecnych twierdzeń przeciwników UE, Królestwo zmuszone będzie do głębokiej współpracy z jednolitym rynkiem Unii, a następnie przyłączenie się do niego, co oznacza ponowne wstąpienie w unijne struktury.

Ma się to też dziać za sprawą młodszego pokolenia, które widzi, że dużo stracili na opuszczeniu Unii Europejskiej, a większość z nich prezentuje postawy proeuropejskie, więc prędzej lub później stanie się jasne, że większość mieszkańców Wielkiej Brytanii zażąda powrotu do UE.

Zmniejsza się też ilość przeciwników przynależności UK do UE, na co wskazują barania, jakie przeprowadzane są od czasu do czasu w Wielkiej Brytanii, ale mówi się też, że Irlandia Północna ma całkiem dobre relacje z Unią Europejską, więc na jej przykładzie widać, że gospodarkę można budować na relacjach z blokiem unijnym.

Michael O’Leary powiedział również, że Brytyjczykom „sprzedano tkankę kłamstw”, a obecne problemy kraju spowodowane są „niezwykle chaotycznym” opuszczeniem unijnych struktur.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Chris Boland on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Russia uses multiple
Rząd przygotowuje p