Większość pubów może pozostać zamknięta na zawsze

Irlandzka Federacja Winiarzy poinformowała, że sytuacja w sektorze pubów, jest już dramatyczna i niezbędna jest natychmiastowa pomoc państwa.

The Vintners Federation of Ireland (VFI), stwierdza, iż puby, które nadal pozostają zamknięte, popadają w coraz większe zadłużenie, a to sięga już średnio 16 000 euro, chociaż w licznych przypadkach, znacznie przekracza tę kwotę. VFI przeprowadziło też badanie wśród właścicieli pubów, a z tego wynika, że większość z nich, nie przetrwa do stycznia 2021 roku, jeżeli rząd nadal ograniczać będzie ich działalność lub wprowadzi restrykcje, które obserwowane są w pubach podających posiłki.

65% respondentów badania VFI odpowiedziało, iż spodziewa się, że na zawsze będzie musiało zamknąć swoje interesy, a z sektora pubów, zrobiono kozła ofiarnego, co stwierdziło 92% właścicieli pubów. 96% respondentów jest zdania, że rząd nie ma żadnego planu pomocy sektorowi, więc fala upadłości jest bardzo prawdopodobna. 91% badanych dodało w swoich odpowiedziach, że nie są zadowoleni, ze sposobu rozwiązywania kryzysu przez ten rząd.

Dyrektor generalny VFI Padraig Cribben:

–  Prawdopodobnie nie potrzebowaliśmy ankiety, aby poznać ekstremalny stres, który istnieje, nie potrzebowaliśmy ankiety, aby wiedzieć, że ludzie są pod ogromną presją finansową i psychiczną. Myślę, że ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że chociaż te firmy zostały zamknięte, nadal napływają rachunki biznesowe – w odróżnieniu od codziennego życia, które ty, ja i wszyscy inni prowadzimy. Średni poziom zadłużenia, który ponownie wzrósł, wynosi ponad 16 000 euro od marca tego roku: żadna firma nie jest w stanie wytrzymać takiego scenariusza. Jeśli spojrzysz na to z naszej perspektywy, naprawdę naszym priorytetem jest otwarcie się na wytyczne i bezpieczne działanie. Handel jest przyzwyczajony, w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a nawet stuleci, do zajmowania się regulacjami i wielu chce to robić. Ale ponieważ jesteśmy teraz ostatnim bastionem, któremu powiedziano: „nie możesz otwierać”, a nie mając pozwolenia na otwarcie, trzeba zastosować zestaw środków, aby udzielić wsparcia tym, którzy nie są otwarci. To, co widzieliśmy w trzech zamkniętych hrabstwach, czyli Kildare, Laois i Offaly – rząd bardzo szybko opracował pakiet wsparcia, który mógłby wesprzeć te trzy hrabstwa. A jeśli mogą zrobić to bardzo szybko dla firm, które zostały otwarte, nie widzę powodu, dla którego nie mogliby zrobić czegoś podobnego dla sektora pubów.

W badaniu wzięło udział 1539 właścicieli, których puby są nadal nieczynne, co oznacza, około 50% ogółu.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Czy wspomaganie deto
NIE ŻYJE "LODZIA" -
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian