Większa pupa to większa inteligencja

Panie powinny przestać się obawiać, że źle wyglądają lub mają zbyt dużą pupę i grube uda, bo jak udowodnili naukowcy z Wielkiej Brytanii, większe pośladki równają się wyższej inteligencji.

Z badań profesora Konstantinosa Manolopoulousa z Oxford University wynika niezbicie, że kobiety z większymi pośladkami i grubszymi udami są bardziej inteligentne. Panie o bujnych biodrach są także bardziej odporne na choroby, mają niższy poziom glukozy i cholesterolu, niż te tzw. zgrabne.

Analizy pokazały jeszcze jedną prawidłowość i panie z krągłą i obfitą pupą, mają wyższy poziom kwasów Omega3, co wyraźnie poprawia ogólny stan zdrowia mózgu. Badania można uznać za miarodajne, ponieważ przeprowadzono je na grupie ponad 16.000 kobiet.

Wg profesora Manolopoulousa, potwierdziła się właśnie teoria, a ta znana była już od wielu lat, iż odpowiednie rozmieszczenie tkanki tłuszczowej jest bardzo ważne dla zdrowia, więc powinien się on znajdować w pośladkach i udach, aby zwiększyć możliwości i wydajność mózgu.

Tłuszczyk w okolicach kobiecych bioder jest sam w sobie ochroną dla całego organizmu kobiety, dodaje profesor Manolopoulous.

Bogdan Feręc

Źr: Oxford University

Znajdź nas:

Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn