Wieczór wyborczy II tury wyborów prezydenckich. Przekaz na żywo

Dzisiaj w Polsce odbywa się II tura wyborów prezydenckich, w których wybrana zostanie głowa państwa.

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent jest przedstawicielem wszystkich Polaków, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, a jego kadencja trwa pięć lat. Ponieważ w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020, żaden z kandydatów nie zebrał odpowiedniej ilości głosów, czyli ponad połowy ze wszystkich oddanych, Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, iż wybór należy przeprowadzić ponownie, a wtedy startują dwaj kandydaci z największym poparciem z pierwszej rundy głosowania.

W związku z pierwszą turą wyborów najwięcej głosów zebrali urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat na ten urząd Rafał Trzaskowski, więc obaj panowie zostali poddani ponownemu osądowi Polaków.

Który z panów otrzyma mandat zaufania społeczeństwa, otrzyma więcej głosów i zostanie zaprzysiężony na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dowiemy się jutro lub we wtorek, ale już dzisiaj, zobaczymy wyniki sondażu przeprowadzonego przed lokalami wyborczymi, co może być wskazówką, w jaką stronę poszły preferencje wyborców.

Zapraszamy Państwa na wieczór wyboczy, a ten na żywo transmituje Onet.pl.

Polska-IE: Udostępnij...
Wielka Brytania ostr
3 LATEK SAM NA ULICY
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish