Więcej zmywaliśmy i piliśmy kawy przy spadku sprzedaży samochodów

Z najnowszych danych, jakie o swojej sprzedaży podaje sieć SuperValu, można wnosić, że pandemia wpłynęła na nasze zachowania, bo częściej używaliśmy domowych zmywarek i więcej też piliśmy domowej kawy.

Do tego wszystkiego można też dodać, że zaczęliśmy dbać o naszą higienę, gdyż i mydła oraz środków piorących kupowaliśmy więcej. SuperValu uważa, że blokada zmusiła nas do częstszego przebywania w kuchni, ale mielimy także więcej czasu na pielęgnację ogrodów. Jak podaje raport SuperValu, a ten obejmuje okres od wprowadzenia ograniczeń w poruszaniu się i zamknięcia zakładów pracy, więcej o 80% kupiliśmy od połowy marca oliwy z oliwek, a 60% więcej sprzedawanych było tabletek do zmywarek.

Częściej też raczyliśmy się domową kawą, bo sprzedaż tej w kapsułkach wzrosła o 100%. Pobyt w domu skłaniał nas również do częstszego użytkowania piekarników, więc o 200% więcej sprzedano produktów mącznych w tym gotowych mieszanek do domowych wypieków. Wzrosła sprzedaż produktów, które używane są przy pieczeniu ciast, czyli więcej sprzedano aromatów do ciast, polew, drożdży, środków spulchniających, posypek i barwników.

Czekolady w okresie pandemii kupiliśmy w SuperValu o 60% więcej, ale żeby zachować się zgodnie z zaleceniami piramidy żywieniowej, kupowano w tej sieci także owoce. W SuperValu od połowy marca, w każdej sekundzie pracy sklepów sprzedawało jednego banana.

Amatorzy prac ogrodowych częściej w okresie pandemii kupowali sprzęt, rośliny ogrodowe i kwiaty, a w SuperValu ich sprzedaż podniosła się o 200%. Dbaliśmy o naszą higienę, bo sprzedaż mydła i innych środków higienicznych używanych do mycia ciała wzrosła o 400%, o czym poinformowała Edel Russell dyrektor ds. innowacji w SuperValu.

Wraz z tą informacją pojawił się raport sprzedaży opublikowany przez Central Statistics Office, a w tym czytamy, że w kwietniu 2020 roku, sprzedaż nowych samochodów w Irlandii spadła o 90,3%. Ilość samochodów importowanych obniżyła się o 84,9%, a kwietniowa liczba nowych rejestracji wyniosła 344 pojazdy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: SuperValu/CSO

Polska-IE: Udostępnij...
Spada ilość osób
CBŚP ZLIKWIDOWAŁO
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish