Więcej pieniędzy na Fundusz Utrwalania Przedsiębiorstw i Przyspieszonego Odzyskiwania

Rząd zatwierdził dodatkowe 51 mln euro na fundusze naprawcze COVID-19, skoncentrowane na przyspieszeniu powrotu do wzrostu i cyfryzacji irlandzkich przedsiębiorstw.

Nowe fundusze dostępne za pośrednictwem Enterprise Ireland pomogą w zrównoważonej transformacji irlandzkich przedsiębiorstw.

Tánaiste i minister ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Leo Varadkar uruchomił dodatkowe finansowanie w wysokości 51 mln euro, aby pomóc firmom w odbudowie po skutkach COVID-19 i przyspieszyć cyfryzację przedsiębiorstw, poinformował Department of Enterprise, Trade and Employment.

Nowy pakiet finansowania zapewni również płynność w formie dotacji, inwestycji kapitałowych, akcji i not pożyczkowych dla firm produkcyjnych i usługowych, które zostały dotknięte przez COVID-19 w celu wsparcia poprawy wydajności i wzmocnienia budowania zdolności produkcyjnych.

W ramach tego pakietu finansowania, kolejne 20 mln euro zostanie przeznaczone na istniejący Fundusz na rzecz Zrównoważonej Przedsiębiorczości. Do 31 mln euro przeznaczono dodatkowe fundusze na nowy fundusz przyspieszonego odzyskiwania, który zapewnia przedsiębiorstwom płynność w celu wsparcia znacznych niezbędnych inwestycji w kapitał i możliwości cyfrowe w celu poprawy produktywności.

Pakiet finansowania obejmuje również kupony na cyfryzację o wartości 9 000 EUR, które zapewniają strategiczną interwencję każdej kwalifikującej się firmie, która chce opracować plan adaptacji cyfrowej w oparciu o ich zidentyfikowane potrzeby.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Department of Enterprise, Trade and Employment

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська