Widzą możliwości do masowych podróży

Linie lotnicze na całym świecie wciąż cierpią z powodu pandemii koronawirusa, jednak zauważyły trend powrotu do masowego latania.

O zwiększonym zainteresowaniu klientów mówią również inne gałęzie sektora związanego z lotnictwem, ale tutaj, częściej wskazuje się powolny wzrost zainteresowania nowymi maszynami. Linie lotnicze, uziemione w 2020 roku, z ograniczeniami spotykały się również w obecnie nam mijającym, co powodowało mniejszą ilość gości na pokładach. To jednak wydaje się mieć obecnie swój schyłek, gdyż mieszkańcy świata, coraz częściej decydują się na podróże samolotowe.

W branży przewozów lotniczych zapanował pogląd, iż powrót do normalności, może przyspieszyć w roku przyszłym, a stanie się to za sprawą wprowadzenia szczepień zabezpieczających jakoby przed gwałtownym wzrostem zakażeń i ciężkimi postaciami choroby. Jest też inny pogląd i mówi się, że szczepienia, ta swoista przepustka do świata swobodnego podróżowania i niezależnie od opinii na jej temat, będzie powodowała, że podróże lotnicze, ponownie staną się znowu bardzo popularne.

Już ten rok dał wskazówki, iż osoby zaszczepione, częściej decydowały się na zagraniczne wakacje i odwiedziny rodzin oraz znajomych w innych częściach świata, co pozwala sądzić, że rok 2022, będzie kontynuacją zjawiska. Masowe podróże, to określenie, którym posługuje się branża lotniczych przewozów pasażerskich, a pokazuje zapełnienie samolotów na poziomie przekraczającym 80%. Do tego większości linii światowych jeszcze daleko, ale są wyjątki, które mogą pochwalić się takimi wynikami. Do tych należy m.in. rodzimy irlandzki przewoźnik lotniczy, czyli Ryanair, który spodziewa się, że już wkrótce, zacznie mieć prawie 90% obciążenia lotów.

Przed podróżami lotniczymi jest przyszłość, rośnie nadzieja przewoźników, ale mówią też o zagrożeniach, które powodowane są decyzjami politycznymi. Chodzi tu o wprowadzanie dodatkowych ograniczeń dla pasażerów, więc niezależnie od szczepienia dwoma dawkami, żąda się potwierdzenia przyjęcia trzeciej dawki, a i badania PCR lub testu antygenowego. Takie postępowanie hamuje więc rozwój całego światowego sektora podróży pasażerskich, co może w konsekwencji przynieść kolejne straty dla tej branży.

Sam sektor lotniczy pozostaje jednak z dużą nadzieją na wejście w kolejny rok, który chce uważać za rok powrotu do normalności.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Felieton z powiewem
Kupuj tylko u czarno
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська