Wicepremier zapowiada łagodzenie ograniczeń

Leo Varadkar powiedział dzisiaj o kolejnych krokach rządu w sprawie ograniczeń, a z jego wypowiedzi jasno wynika, że w pierwszych dniach kwietnia, podjęta zostanie decyzja o zniesieniu niektórych obostrzeń.

Leo Varadkar:

– Opóźnienie w dostawach szczepionek nie przeszkodzi nam w złagodzeniu ograniczeń 5 kwietnia, ale i tak zamierzamy dokonać tylko bardzo skromnych złagodzeń.

Wicepremier podkreślił też, iż rząd, jest wobec mieszkańców Irlandii „szczery oraz otwarty”, przekazując informacje na temat samego koronawirusa, jak i dostaw szczepionek. Varadkar przyznał również, że występują opóźnienia w dostawach, ale część z nich udało się nadrobić, więc nadrobiono także opóźnienia w szczepieniach. Szef resortu przedsiębiorczości stwierdził jednocześnie, iż to frustrujące dla gabinetu, że nie występują problemy z dostawami, ale wszyscy starają się, aby dotrzymać terminów szczepień, więc realizować wytyczone cele.

Leo Varadkar przyznał również, iż część spraw związanych ze szczepionkami, więc z ich dostawami, jest poza możliwościami nadzoru i decyzji rządu, chociaż gabinet Micheála Martina, chciałby taki wpływ mieć.

Rząd – kontynuował swoją wypowiedź wicepremier, rozmawiał już z firmami farmaceutycznymi, by przyspieszyć realizację dostaw i zwiększyć ilość szczepionek na wyspie, a te stwierdziły, że postarają się, żeby do Irlandii trafiało więcej preparatów.

Następnie w tej sprawie wypowiedział się premier Micheál Martin, który przekazał informację, a ta stwierdza, iż do kraju, dotrze w tym miesiącu o 46,500 dawek szczepionek więcej, a dostarczy je Pfizer. Szczepionki dystrybuowane będą zgodnie z nakreślonym planem, dodał szef gabinetu.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Nowa Dęba uległa p
UE powinna nadać pr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian