Wicepremier mówi o możliwości wprowadzenia dalszych ograniczeń

W dzisiejszym porannym programie RTÉ Morning Ireland wicepremier Leo Varadkar stwierdził, że rejony przygraniczne w Republice, mogą ujrzeć znacznie więcej ograniczeń, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Hrabstwa graniczne wg Leo Varadkara, są obecnie poddane wielu zagrożeniom, również tym związanym z Irlandią Północną, gdzie ilość zakażeń koronawirusem wzrosła w stopniu wysokim. Wicepremier zachęcał mieszkańców hrabstw przygranicznych, ale także innych mieszkańców kraju, aby przestrzegali zaleceń dotyczących zdrowia publicznego, w tym noszenia maseczek, dystansu społecznego i izolacji, jeżeli taka jest potrzebna.

Rząd Republiki, co Varadkar podkreślił, będzie reagował na decyzje gabinetu z Północy, ale również z innego powodu. Właśnie w hrabstwach Donegal, Cavan i Monaghan, notuje się ostatnio więcej zachorowań na Covid-19, co może być sygnałem, iż w tych rejonach, należy wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Środki bezpieczeństwa zdrowotnego, jakie wprowadza rząd, stosowane są w najlepszej wierze i zgodnie z najlepszą wiedzą, jaka zdobyta została w tym zakresie, a jednocześnie są też wprowadzane w taki sposób, by ograniczyć ich wpływ na gospodarkę kraju, mówił dalej wicepremier.

Leo Varadkar powiedział, iż gabinet Micheála Martina, z uwagą przysłuchiwać się będzie zaleceniom Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego i po jutrzejszym posiedzeniu tego ciała, zacznie dyskusję co do dalszych działań. Decyzje na szczeblu rządowym, podejmowane będą po zapoznaniu się ze wszystkimi danymi i po wysłuchaniu niezależnych ekspertów.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Kiedy 4 poziom ogran
Rząd przyspiesza ro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian