Wicepremier mówi o końcu pandemii

Tánaiste Leo Varadkar jest zdania, że pandemia, zakończy się już w przyszłym roku i jest o tym przekonany, co podkreślił w swojej wypowiedzi dla radia RTÉ.

Wg wicepremiera, połączenie wiedzy, doświadczeń, masowych testów oraz szczepionki, pozwoli na opanowanie pandemii Covid-19, a ta powinna zakończyć się w 2021 roku. Leo Varadkar potwierdził, że rząd, zawarł już umowy na dostarczenie na wyspę 8 milionów dawek szczepionek, a za trzy dni, rządowa grupa zadaniowa, przedstawi ogólnokrajowy plan działań, co poprzedzi szeroka kampania informacyjna. Rząd rozpoczął już częściowe informowanie społeczeństwa o szczepieniach i możliwych sposobach otrzymania szczepionki, ale akcja wejdzie w swoją intensywną fazę w najbliższy piątek.

W akcji informacyjnej przedstawiać się będzie działanie szczepionki, udzielać odpowiedzi na pytania, a także wyjaśniać pojawiające się kwestie sporne. Kampania nie będzie też zmuszać do szczepień, dodał Varadkar, ale pokazywać, że można szybko wyjść z pandemii i chronić się przed wirusem, po otrzymaniu obu dawek szczepionki.

Wicepremier wskazał, że szczepienia wyeliminowały z naszego życia tak groźne choroby, jakimi są ospa oraz polio, a także wiele innych chorób zakaźnych.

Leo Varadkar zwrócił się też do osób, które planują podróż zagraniczną, ale również do podróżnych, planujących wizytę na wyspie, i zachęcał, do stosowania się do wszystkich porad oraz przestrzegania zasad dotyczących zdrowia publicznego. Tánaiste Leo Varadkar ocenił jednocześnie, iż poświąteczny wzrost zachorowań jest prawie pewny, a spowodowane będzie to wizytami członków rodzin i znajomych w czasie Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Odczyny alergiczne p
Senator Sinn Féin c
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian