Wiara czyni cuda. Powstanie Kościół UFO?

NASA, czyli amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ujawniła, że zatrudnia teologów różnych wyznań.

Przedstawiciele judaizmu, wiary muzułmańskiej, katolickiej i Kościoła Anglikańskiego, są obecnie zatrudnieni na etatach NASA, by, o ile odkryte zostaną inteligentne formy życia pozaziemskiego, zbadać reperkusje religijne. Amerykańska Agencja Kosmiczna zatrudnia 24 teologów z Centre for Theological Inquiry na Uniwersytecie Princeton, a zastanawiają się oni, jaki może mieć to wpływ na wiernych na ziemi.

Program teologiczny w NASA, nazwany „The Societal Implications of Astrobiology”, zapoczątkowany został już 2016 roku, czytamy w The Times, a od tego czasu, opracowywane są różne modele zachowań i wpływ na ludzi wierzących, potwierdzonej wiadomości o istnieniu obcych.

Celem programu jest również ustalenie, czy takie odkrycie, więc inteligentnych form życia w kosmosie, będzie miało wpływ na rozumienie religii i czy wpłynie na rozumienie całego życia religijnego oraz wszechświata. Sprawdza się również, czy poszczególne odłamy wiary i ich podstawy teologiczne, będą następnie zgodne z odkryciami, gdyby do takiego doszło, więc, czy nie będzie to miało wpływu na przekaz, jaki kierują do swoich wiernych Kościoły na świecie.

The Times nie uzyskał odpowiedzi od NASA, dlaczego program został rozpoczęty, ale łączy się to z twierdzeniami, że UFO istnieje i są na to dowody w postaci materiałów filmowych oraz inne dokumenty.

*

O tak, zgadzam się z opinią, że UFO istnieje, a nawet jest wśród nas, bo niektóre wypowiedzi wskazują, że część ludzi jest nie z tej ziemi. Poza tym – wcale nie można się dziwić, że w NASA są przedstawiciele różnych Kościołów, gdyż nawet ufici, to potencjalni dodatkowi wierni, a i na tacę może coś rzucą…

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська