Wiadomość z frontu walki z wirusem: Wg premiera strategia działa

Premier Micheál Martin wydał z siebie informację, że strategia rządu wobec walki z koronawirusem, zadziałała.

Jakie to szczęście, że szef rządu to powiedział, bo po pozorach, można by się nie zorientować, a to za sprawą trwającej blokady, niskiej ilości osób zaszczepionych oraz po śladowych ilościach szczepionki, jakie docierają na wyspę. Zadziałała, więc za chwilę, doczekamy się kolejnej jej zmiany, 25 lub 29, kto by to liczył, a dzieje się tak, ponieważ ilość zakażeń jest całkiem duża, jak na pięciomilionowy kraj, chociaż w ujęciu procentowym, mamy się lepiej, niż kontynent.

Idąc dalej, zadziałała, bo po ponad już miesiącu od rozpoczęcia prac nad wprowadzeniem hotelowej kwarantanny i po prawie trzech tygodniach od złożenia podpisu przez prezydenta, hotele zaczną przyjmować zagraniczniaków, którzy mogliby tu przywlec kolejne mutacje SARSA.

Zadziałała, albowiem większość zakażeń w kraju to te tzw. groźniejsze odmiany koronawirusa, a i zadziałała, bo rząd spodziewa się, że za chwilę, pojawi się tutaj mutacja brazylijska, która teraz w większości odnotowywana jest w „JuKej”.

Zadziałała, bo w kraju doszło do 231 484 zakażeń i 4610 zgonów, a na oddziałach intensywnej terapii znajduje się 76 osób oraz 357 w szpitalach (dane z soboty 20 marca).

Strategia działa, bo kraj chyli się ku gospodarczemu upadkowi. Zadziałała, bo kraj pozostanie zamknięty, a i zadziałała, bo mało kto, przejmuje się już zakazami. Zadziałała, bo uodporniliśmy się na brudne szmaciane maseczki, któ®e zakładamy kilka razy dziennie. Zadziałała, bo za chwilę dowiemy się, że będzie działać dalej, więc strategia szczepień i blokad, będzie kontynuowana, bo działa.

Byłbym zapomniał, że zadziałała, bo niewiele osób zwraca już uwagę na sprzeczne sygnały i informacje, jakie płyną z kręgów politycznych, a dotyczą, także działających działań.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Maciej Werk: Hedone
Czynsze wzrosły o 2
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian