WHO zawiesiła zatwierdzanie Sputnika V

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zawiesiła proces zatwierdzania Sputnika V – rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19. Jak poinformowano, jej produkcja nie spełnia wymaganych standardów.

Rosja złożyła wniosek do WHO o zatwierdzenie Sputnika V w lutym 2021 r. WHO postanowiła jednak opóźnić ten proces aż do przeprowadzenia kontroli w jednym z zakładów, w których produkowany jest preparat.

Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie medycznym „The Lancet” wskazują, iż Sputnik V ma 91,6% skuteczności przeciwko koronawirusowi, ale WHO i Europejska Agencja Leków nadal oczekują na pełne dane od producenta. Jak dodano, proces zatwierdzania szczepionki został zawieszony, bo „podczas sprawdzania jednej z fabryk, w których produkowana jest szczepionka, okazało się, że zakład ten nie spełnia najnowszych standardów produkcyjnych” – powiedział zastępca dyrektora WHO Jarbas Barbosa.

WHO już wcześniej zgłaszała obawy dotyczące możliwego zanieczyszczenia preparatu w fabryce produkującej Sputnika V w Ufie, ale jak dotąd nie poinformowano o żadnych „krytycznych problemach”.

Źródło: www.dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-Med>>>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pracownicy pierwszej
Umowy muszą być ak