WHO przeciwne obowiązkowym szczepieniom

Pojawiające się informacje o szczepionce na koronawirusa pchnęły część państw do decyzji o wprowadzeniu obowiązku szczepień, ale wyraźny przeciw słychać teraz z WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko Covid-19, nie powinno mieć miejsca nigdzie i sprzeciwia się oficjalnie takiemu nakazowi. Obowiązek szczepień nie jest dobrym rozwiązaniem, mówi się w WHO, a należy iść inną drogą, więc namawiać i przekonywać.

Korzyści, jakie dla zdrowia publicznego niosą szczepionki, są niezaprzeczalne i udowodnione naukowo, więc na tej podstawie należy budować świadomość społeczną, by ludzie, szczepili się również przeciwko innym chorobom, czytamy w komunikacie Organizacji.

WHO nie będzie ingerować jednak w poszczególne zarządzenia, ale zwracać uwagę, iż nakazowe szczepienia, mogą w dłuższej perspektywie czasu, przynieść odwrotny od zamierzonego skutek.

Światowa Organizacja Zdrowia dodaje, że na świecie, odnotowano już ponad 63 miliony przypadków koronawirusa, a doszło z tego powodu do ponad 1,5 mln zgonów.

Bogdan Feręc

Źr: WHO

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian