WHO – Irlandia jest na 12 miejscu

Ze statystyk opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), wynika, że Irlandia jest w czołówce państw, z najwyższą zachorowalnością na Covid-19.

Jak mówią dane WHO, w Irlandii mamy w ostatnich 14 dniach ilość zachorowań na poziomie 959 na 100 000 mieszkańców, a to daje 12 miejsce na świecie i najgorsze pod tym względem w całej Europie Zachodniej. To zastanawia, przynajmniej w kontekście wysokiego poziomu zaczepień społeczeństwa, ale zaznacza się w opracowaniu, że i poziom ograniczeń, należy obecnie na wyspie do najniższych, więc to może wpływać na ilość transmisji koronawirusa i ogólny poziom zachorowań całej populacji. 

Wg informacji płynących z WHO, Irlandia zanotowała w ostatnich 2 tygodniach 63 proc. wzrost przypadków zachorowań, co z kolei może sugerować, że nawet najdłuższa z blokad, jaka miała miejsce na wyspie, nie pomogła w opanowaniu wirusa, jak i ilość osób zaszczepionych, nie jest gwarancją niższej zapadalności na Covid-19.

W komentarzu dodaje się, że ograniczyć ilość przypadków zakażeń i zachorowań, może jedynie ograniczenie kontaktów, co jest wyraźną sugestią do powrotu obostrzeń.

WHO spodziewa się również, że już w połowie przyszłego tygodnia, całkowita ilość zakażeń SARS-CoV-2 na wyspie, przekroczy 500 000 osób i będzie to od początku wybuchu światowej pandemii.

Jutro zbierze się Komitet Gabinetowy ds. Covid-19, który omówi zalecenia Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, a swoją opinię, rekomendować będzie rządowi. Wtedy dowiemy się, czy poziom ograniczeń w kraju pozostanie na dotychczasowym poziomie, czy może rząd postanowi wprowadzić dodatkowe obostrzenia.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kelly zarzuca kłams
Pełny tekst przemó