WHO chwali Irlandię za działania w sprawie koronawirusa

Irlandia wykonuje bardzo dobrą pracę w odpowiedzi na Covid-19”, powiedział dyrektor wykonawczy Światowej Organizacji Zdrowia ds. Zagrożeń Zdrowia dr Mike Ryan.

Dr Mike Ryan jest też dumny z Irlandii, że robi tak dużo w kwestii opanowania epidemii, ale jest mu szczególnie miło, bo sam jest Irlandczykiem, a w WHO, słychać pod adresem Zielonej Wyspy, wyłącznie dobre opinie w tym trudnym czasie.

WHO chwali zarówno kraj, jak i cały irlandzki naród, za rozsądne podejście do pandemii wywołanej wirusem Covid-19, a jednocześnie widzi, jak desperacko władze kraju walczą, aby ochronić każdego mieszkańca wyspy.

Światowa Organizacja Zdrowia ustami dr. Ryana pochwaliła też irlandzki rząd, który uznała za bardzo odpowiedzialny w sprawie opanowania epidemii, a i podkreślono, iż ma wyważone podejście do całości sprawy i zbudowano w krótkim czasie pełną strategię walki z koronawirusem. Ryan zaznaczył, że w pracy irlandzkiego rządu, widać koncentrację działań w zakresie ochrony zdrowia publicznego, ale i nieprzeciętne wzmocnienie służby zdrowia, która z pełnym poświęceniem oddaje się teraz swojej pracy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Światełko jednośc
WYGRANA WALKA O LUDZ
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish