Wg Fine Gael Sinn Féin odwraca uwagę i niszczy koalicję

Jak powiedział jeden z wyższych członków Fine Gael, Sinn Féin, „odwraca uwagę od Covid-19 i Brexitu, marnując czas rządu”.

Wniosek Sinn Féin, który złożony został w Dáil, a głosowany będzie w przyszłym tygodniu, jest dowodem na to, że chcą zaangażować się w politykę obalenia rządu, stwierdził Richard Bruton, przewodniczący parlamentarnej partii Fine Gael.

Richard Bruton:

– W czasie, gdy ludzie zmagają się z niezwykle trudnymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nimi Covid i Brexit, i po niezwykle obszernej debacie w Dáil, to niesamowite, że Sinn Féin chce zmarnować czas, by angażować się w wąską politykę walki plemiennej i składa wniosek, który ma na celu obalenie rządu. Tánaiste Leo Varadkar wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania zadane mu podczas wtorkowej debaty i przeprosił za sposób, w jaki przesłał dokument. Przez cały czas działał w najlepszym interesie pacjentów, aby dostarczyć nowy kontrakt lekarzom rodzinnym. Działał również na podstawie wydanej przez Radę Ministrów zgody, na informowanie NAGP o rozmowach. Przyjęto na posiedzeniu, że nie była to najlepsza praktyka i należało to zrobić w bardziej formalny sposób. Samo porozumienie poczyniło jednak znaczący postęp w zapewnianiu powszechnej opieki zdrowotnej w Irlandii.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Varadkar zjednoczy k
Od jutra nowy system
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian