Wezwanie do natychmiastowego otwarcia pubów

Stowarzyszenie Licencjonowanych Winiarzy jasno wskazuje, że pubowa turystyka do Irlandii Północnej, już się rozpoczęła.

Organ reprezentujący m.in. sektor pubów uważa, że otwarcie pubów i barów, stało się obecnie niezbędne, by powstrzymać falę osób, które dla spożycia kufla piwa, udają się na północ wyspy. The Licenced Vintners’ Association chce, aby otwarcie pubów nastąpiło najdalej w czerwcu, by do kraju powróciła również działalność związana z życiem towarzyskim.

Reprezentanci pubów wezwali, by cała gastronomia i hotelarstwo zostało otwarte, a proces uruchamiania tych sektorów, znacznie przyspieszył.

Puby, restauracje i kawiarnie zostały ponownie otwarte na świeżym powietrzu na północy 30 kwietnia, a posiłki pod dachem mają zostać wznowione 24 maja. Irlandzki sektor hotelarski ma zaś być ponownie otwarty dla usług na świeżym powietrzu 7 czerwca, a posiłki pod dachem spodziewane są na pewnym etapie w lipcu. To zbyt odległe terminy, dodają przedstawiciele branży, więc należy zrobić wszystko, by sytuację zmienić.

Słowa Licenced Vintners’ Association potwierdzają właściciele pubów, które znajdują się w miejscowościach przygranicznych w Irlandii Północnej, bo tam w ostatnim tygodniu i w weekend, pojawiło się wielu gości z Republiki.

To natomiast straty dla tutejszego sektora pubów, barów i restauracji, więc te, co kolejny raz podkreślono, powinny otwarte zostać jak najwcześniej.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian