Wegański McDonald

Idąc z duchem czasu, a i w odpowiedzi na sugestie klientów, światowy lider sprzedaży śmieciowego jedzenia postanowił otworzyć się na osoby, które nie jedzą mięsa.

Zaowocowało to decyzją, a ta będzie brzemienna w skutkach, także dla mieszkańców Irlandii, bo już 2 stycznia 2020 roku, na Zielonej Wyspie w każdym McDonaldzie, będzie można kupić wegański posiłek. Veggie Dippers sprzedawany będzie w wersji pojedynczej, jako osobne danie, ale i w opcji Happy Meal, więc wybór będzie, chociaż ograniczony.

Na propozycję złoży się potrawa przygotowana z ryżu, suszonego pesto z pomidorów, papryki oraz groszku lub innego rodzaju warzywa strączkowego, a wszystko w cudownie chrupiącej panierce, która nadal wchłaniać będzie ogromne ilości tłuszczu, na szczęście roślinnego.

Veggie Dippers zatwierdzone zostało przez The Vegan Society, a w zestawie znajdą się też frytki, także zatwierdzone przez Stowarzyszenie Wegan i roślinne napoje oraz sosy.

Szef marketingu McDonald Thomas O’Neill powiedział:

– W ciągu ostatnich 12 miesięcy zaobserwowaliśmy 80-procentowy wzrost liczby klientów zamawiających dania wegetariańskie w McDonald’s, więc nadszedł czas, aby marka znana z McNugget wprowadziła opcję dippable dla naszych wegetariańskich, wegańskich i elastycznych klientów. Smaczne warzywa są pysznym dodatkiem do naszego menu i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co klienci zrobią z naszym pierwszym wegańskim posiłkiem…

Bogdan Feręc

Źr: McDonald Ireland/UK

Polska-IE
SVP Report Exposes F
Zamrożenie czynszó
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish