„Weekend wolności” w pubach i restauracjach

Takich tłumów w pubach, barach i restauracjach, nie było bardzo dawno, o czym mówią właściciele tych miejsc, a jak dodają, radości nie kryli również klienci.

Tłumy spragnionych zabaw i innych rozrywek mieszkańców Irlandii zjawiło się w sobotnie popołudnie i wieczór w lokalnych pubach, wypełnione po brzegi były bary, ale nie narzekały też restauracje i najmniejsze nawet knajpki. Wolność, bo tak nazywają to właściciele tradycyjnych miejsc spotkań w Irlandii, widoczna była na każdym kroku, a na imprezach widać było zarówno osoby młode, jak i w sile wieku.

Mówi się również, że irlandzkie społeczeństwo, świętowało w miniony weekend w karnawałowej atmosferze, nie liczono się z gotówką, a i obserwowany był duży entuzjazm, jakiego nie było widać w kraju od dawna.

Podczas całej soboty i niedzieli w barach, pubach, restauracjach, knajpkach i kawiarniach, widać było zarówno świętujących „wolność” znajomych i przyjaciół, jak i całe, wielopokoleniowe rodziny z dziećmi. O doskonałym weekendzie mówi też sektor hotelarski, bo i tu nastąpił nagły wysyp rezerwacji pokoi.

Reakcja społeczeństwa zaskoczyła władze medyczne kraju i NPHET stwierdził, że to trochę niepokojące zachowania, bo mogą przyczynić się do zwiększenia poziomów zakażeń. Słowami Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, nikt jednak się nie przejmował, a i teraz, brzmią one, jak pomruk historii.

Zmiany widoczne są też w sklepach detalicznych, bo tam, obsługa zaczyna usuwać obecne do niedawna linie wyznaczające dystans społeczny, a dozowniki preparatów odkażających, bo te pozostały, znalazły swoje nowe miejsca, ale w kontach sklepów i nie stają już na drodze kupujących.

W samym sektorze restauracyjno-rozrywkowym, wydano w ten weekend kilka milionów euro, a to za sprawą decyzji, którą ogłosił premier Micheál Martin, a weszła w życie o godzinie 6:00 w sobotę. Właściciele pubów i restauracji mówią też, że w weekend, widać było prawdziwą radość na twarzach gości, którzy cieszyli się ze zniesienia większości ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrost przemocy domo
Duże opóźnienia w
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська