Weekend będzie ciepły, ale z atrakcjami

Met Éireann prognozuje na ten weekend pogodę umiarkowaną, chociaż będzie dosyć ciepło, przede wszystkim na zachodzie wyspy.

Dzisiaj pogoda mieszana z lekkim zachmurzeniem, a temperatura wzrośnie do 19 stopni Celsjusza. Na godziny popołudniowe przewidywany jest wzrost zachmurzenia, natomiast wiatr będzie słaby, a minimalna temperatura w nocy to 7 stopni.

W sobotę ciepło, a nawet bardzo ciepło, bo na zachodzie kraju będzie do 20 stopni Celsjusza, jednak przy dosyć poważnych zachmurzeniu. Na południu, zachodzie i części centrum możliwe są okresowe ulewne opady deszczu, a nawet burze z piorunami. Najchłodniej będzie w dzielnicach wschodnich i tam około 15 stopni Celsjusza, ale to wynagradzać będzie brak opadów. O poranku mogą pojawiać się delikatne mgły, podobnie jak i wieczorem, a w nocy na termometrach od 5 do 8 stopni Celsjusza.

W niedzielę zrobi się trochę chłodniej i termometry wskazywać będą od 11 do 15 stopni Celsjusza, a najcieplej będzie na południu Irlandii. Niedziela to też pogoda mieszana, bo z możliwością przejaśnień, ale też przelotnymi opadami deszczu, a ten gdzieniegdzie może być silny. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura od 3 do 8 stopni Celsjusza.

Poniedziałek to powtórka z niedzieli.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Polacy w Irlandii ni
Władze lokalne zawi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish