Ważna decyzja rządu. Wielomiliardowy pakiet pomocowy

Na dzisiejszym posiedzeniu gabinetu spotkają się trzej liderzy ugrupowań tworzących koalicję, a będą rozmawiać o pakiecie pomocowym, który ma być uruchomiony już w lipcu.

Pakiet przeznaczony będzie dla całego irlandzkiego biznesu, a będzie bodźcem dla firm działających na terenie Republiki, co w zamyśle spowoduje ożywienie gospodarcze i będzie też ochroną małego oraz średniego biznesu. Spotkanie poprowadzi nowy premier Micheál Martin, a po pierwszych ustaleniach do premiera, wicepremiera Varadkara i ministra Ryana, dołączą szefowie innych resortów, w tym minister finansów.

Na posiedzeniu omówiona zostanie problematyka ekonomiczna, w tym zagrożenia kryzysowe, a szefowie ministerstw będą mogli przedstawić swoje wizje rozwiązania problemów gospodarczych i podzielą się swoimi przemyśleniami w kwestiach odbudowy gospodarki kraju.

Na posiedzeniu ustalony zostanie plan działań, a poszczególni ministrowie, otrzymają zadania, które dotyczyć mają ujednolicenia strategii gabinetu, który w grupach roboczych, nakreślać będzie przyszłe posunięcia. Co ważne, grupy robocze działać będą w systemie stałym, a każdego tygodnia odbędzie się jedno posiedzenie gabinetu, nazywane ekonomicznym, na którym ministrowie przedstawiać będą wyniki prac i składać propozycje, które przyczynić mają się do odbudowy gospodarczej kraju.

Z pierwszych informacji wiemy, iż premier Martin, określi dzisiaj ogólne kierunki działań ministerstw, a na tej podstawie resorty przygotować mają pierwsze rozwiązania. Premier Micheál Martin poinformuje swój rząd, że potrzebne są szybkie działania inwestycyjne, zwiększenie poziomu pomocy finansowej dla firm, a jednocześnie wprowadzenie rozwiązań osłonowych. Takie kroki zapowiadane były już wcześniej, a teraz ujrzą światło dzienne, chociaż dopiero po konsultacji z wicepremierem Varadkarem i ministrem ds. klimatu Eamonem Ryanem.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Poprawiają się nas
Premier odcina się
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish