Warszawa i Wrocław ocenione bardzo wysoko

Na facebookowej stronie naszego ambasadora w Wielkiej Brytanii, Jego Ekscelencji Arkadego Rzegockiego, pojawił się link do tekstu, który mówi, że Polska, wysoko plasuje się w rankingu Global Cities of the Future.

15 i 20 miejsce, jakie zajęły Wrocław i Warszawa, to nobilitacja dla naszej ojczyzny, a jednocześnie wskazuje, że są w Polsce miejsca, które umieją radzić sobie z wyzwaniami nowoczesnego świata. W tekście The First News czytamy:

– Polska podtrzymuje swoją reputację posiadania dobrze wykształconej siły roboczej, połączonej z dobrą opłacalnością. Polska z pewnością wydaje się lepsza od swoich odpowiedników.

Tym samym Wrocław i Warszawa, które znalazły się na tak wysokich pozycjach, pokazały, że mogą być atrakcyjne zarówno pod względem biznesowym, jak i gospodarczym. Co ciekawe, Wrocław zajmujący 15 pozycję, wyprzedził m.in. Zurich, Toronto oraz Seul, natomiast Warszawa, uplasowała się przed Chicago, Moskwą i San Francisco.

Jakby tego było mało, to Wrocław, który liczy sobie ok. 640 000 mieszkańców, uznany został za najlepsze miasto w kategorii miast średnich i małych.

W tekście podkreślono również, iż w naszej ojczyźnie, znajduje się kilkanaście Specjalnych Stref Ekonomicznych, a w tych, przedsiębiorcy mogą korzystać z wielu ulg, w tym podatkowych oraz z pomocy publicznej.

Bogdan Feręc

Źr: Ambasada RP – Londyn/The First News

Informacja przekazana przez redakcję Studia Londyn – Radia Wnet.

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Praca w nocy z odpow
Miroslaw-Matyja-Acad
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian