Wakacje w Irlandii. Zaczyna brakować miejsc w hotelach i pensjonatach

Wkrótce oficjalnie ujrzą światło dzienne wyniki badań, jakie przeprowadziła Fáilte Ireland, a to pokaże, iż Irlandia na wakacje ruszy do krajowych hoteli i pensjonatów.

Dane mają  już teraz cieszyć rząd, który potwierdza tę informację i mówi o niespotykanym wzroście krajowych rezerwacji miejsc hotelowych i w pensjonatach, które znajdują się poza dużymi miastami. Hotele i inne miejsca zakwaterowania otwarte zostaną dopiero po 20 lipca, jednak od kilkudziesięciu dni na stronach internetowych tych miejsc widać wzmożony ruch, więc znacząco wzrosła ilość rezerwacji. O ile nie pojawiają się obecnie zamówienia z zagranicy, to z kraju ich ilość rośnie, a są też miejsca, gdzie wstrzymano przyjmowanie rezerwacji, ponieważ nie ma już miejsc. Były też przypadki blokowania się aplikacji służących do składania zamówień, więc i to pokazuje, jak dużo osób, spędzać będzie wakacje w Irlandii.

Zamówienia dotyczą zarówno końcówki lipca, jak i sierpnia oraz września, co z kolei pozwoli z rozmachem otworzyć te miejsca w chwilę po zniesieniu blokady dla tych właśnie biznesów.

Irlandzka Federacja Hotelarzy potwierdza, a dane ma zarówno od właścicieli B&B, niewielkich pensjonatów, jak i dużych operatorów, w tym największej grupy hotelowej w Irlandii, czyli Dalata, ale we wszystkich przypadkach mówi się, że wakacyjnych zamówień zaczyna przybywać.

Co ważne, nie tylko hotele i pensjonaty notują wzmożoną aktywność klientów z wyspy, bo tak samo zachowują się klienci miejsc kempingowych, które też zaczynają wypełniać swoje zeszyty z zamówieniami.

W związku z problematycznymi podróżami zagranicznymi, wielu mieszkańców Irlandii uznało, iż w tym roku spędzi wakacje w kraju. Mówi się, że w tym przypadku jest to też efekt zablokowania nas w domach i Irlandia chce się już uwolnić od ograniczeń, odpocząć od domowego gotowania i zacząć korzystać z uroków życia.

W tym wszystkim jest jeszcze jednak dobra informacja, bo sugeruje zatrudnionym w branży hotelarskiej i turystycznej, a czasowo zwolnionym, że wkrótce będą mogli wrócić do pracy, a tej będą mieli pod dostatkiem.

Bogdan Feręc

Źr: Failte Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
SIPTU: ‘No Going B
Rząd wznawia przygo
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish