W tym tygodniu otworzą się wrota piekieł

Przynajmniej w Irlandii, gdzie temperatury będą raczej niespotykane, a sięgać mogą 30 stopni Celsjusza.

Jak wskazują meteorolodzy, czeka nas przynajmniej pięć upalnych dni, a i wzrośnie ryzyko występowania burz z piorunami. Do połowy tego tygodnia temperatury w kraju osiągać będą wartości w okolicach 28 stopni, ale będą też rejony, w których termometry wskazywać mogą 30 stopni Celsjusza. Będzie też dosyć wilgotno, a to zwiastuje raczej trudne warunki, gdyż w połączeniu z wysokimi temperaturami, uczucie ciężkiego powietrza zostanie spotęgowane.

Pojawią się również opady deszczu, które oczekiwane są przez rolników, a i poprawi się nieco sytuacja hydrologiczna kraju, a ten zaczyna powoli odczuwać wpływ niskiej sumy opadów dla tego okresu.

Jak dodaje Met Éireann, wysokie będzie występowanie pyłków roślin, ale i wysoki ma być wskaźnik UV, więc zaleca się stosowanie kremów z filtrami słonecznymi, natomiast osobom uczulonym zachowanie środków ostrożności.

Dla niektórych osób będzie to zła informacja, ale wg meteorologów, końcówka czerwca i początek lipca, nie będą już tak stabilne pod względem pogodowym, a i aura stać się ma bardziej nieprzewidywalna. Nie będzie też jakoby dłuższych okresów z bardzo wysokimi temperaturami, a i częściej pojawiać się mają opady deszczu.

Aktualnie mówi się, że zanim to nastąpi, Irlandię nawiedzi fala upałów, które dadzą się we znaki i będą to warunki właściwie afrykańskie.

Ten tydzień ma być bardzo ciepły, choć z duża ilością opadów i wilgoci.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Ulf Meyer on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: