W tym tygodniu bezrobocie wzrośnie skokowo

Departament Ochrony Socjalnej spodziewa się, że do końca tygodnia, otrzyma bardzo dużą ilość wniosków o wypłatę świadczeń PUP, a powodem będą restrykcje wprowadzone przez rząd.

Po zamknięciu w ubiegłym miesiącu usług gastronomicznych i części zakładów handlu detalicznego – ilość osób korzystających z różnych form wsparcia pandemicznego podniosła się do 355 000 osób, natomiast kolejna blokada, da efekt obserwowany w pierwszej fazie pandemii. Najwięcej osób przejdzie na zasiłki w tym i przyszłym tygodniu, kiedy zamykane będą budowy i inne działające jeszcze punkty sprzedaży, natomiast pod koniec stycznia, w kraju ilość pandemicznych bezrobotnych, przekroczyć może pół miliona osób.

Ministerstwo Ochrony Socjalnej i rząd, przygotowane są, jak mówią, do obsługi osób tracących zatrudnienie, a wnioski o wypłatę zasiłku przetwarzane będą na bieżąco, natomiast ich weryfikacja nastąpi w terminie późniejszym.

Każda osoba, która utraci pracę z powodu działalności wirusa SARS-CoV-2 lub za sprawą decyzji rządu, powinna złożyć wniosek o wypłatę zasiłku PUP, a można zrobić to na stronie: www.welfare.ie. Wysokość zasiłku uzależniona jest od wcześniejszych zarobków i wynosi od 203 do 350 euro tygodniowo.  

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Szpitale stanęły p
Biden: wzywam ten mo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian