W tym roku trzeba wcześniej wysłać kartki na święta

Minister ds. zagranicznej pomocy rozwojowej i diaspory Colm Brophy powiedział, że w tym roku, a ze względu na pewne opóźnienia w dostarczaniu przesyłek pocztowych, kartki świąteczne oraz prezenty, należy wysłać wcześniej, by dotarły na czas.

Wg ministra, opóźnienia na niektórych kierunkach, sięgają nawet trzech tygodni, a spowodowane jest to kwarantanną paczek i listów, jakiej są poddawane w centrach dystrybucji. Colm Brophy ma też dobre informacje, gdyż już w tym tygodniu, An Post, wznowi usługi pocztowe do Australii, Nowej Zelandii oraz do Singapuru, a realizacja normalnych usług pocztowych na tych kierunkach rozpocznie się 29 września. W tym samym dniu An Post wznowi dostarczanie przesyłek pocztowych do USA.

Minister ostrzega jednocześnie, że pewne opóźnienia, spotykane będą również na kierunkach europejskich, więc wysyłanie paczek i listów na kontynent, także powinno odbywać się z odpowiednim zapasem czasu.

Minister ds. zagranicznej pomocy rozwojowej i diaspory Colm Brophy powiedział:

– Wiem, że wiadomość, iż wszystkie usługi pocztowe do Australii, Nowej Zelandii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych mają zostać wznowione w tym tygodniu, będzie źródłem wielkiej ulgi dla wielu Irlandczyków, którzy mają synów, córki, braci, siostry oraz innych krewnych i przyjaciół mieszkających poza krajem. Ostatnie sześć miesięcy było dla nas wszystkich bardzo dziwnym i niespokojnym okresem. Brak możliwości wysłania lub odebrania karty pocztowej od osoby mieszkającej za granicą, z którą jesteśmy blisko, była trudna dla wielu osób. Irlandia ma w regionie 1,5 miliona obywateli mieszkających poza granicami, rozsianych po wszystkich częściach świata. W tym roku – bardziej innym niż w jakimkolwiek, ważne jest, abyśmy pozostawali z nimi w kontakcie i dawali do zrozumienia, że ​​chociaż ich tu nie ma, są częścią nas. Zachęcam ludzi do wspierania naszej poczty i naszej diaspory na całym świecie, a jeśli planujesz wysłać list lub prezent z domu, zgłoś się do An Post i zrób to wcześniej. Ze względu na ograniczenia dotyczące COVID-19 liczba krajów, do których poczta może wysyłać pocztę, zmienia się codziennie. Chociaż An Post nadal przyjmuje i przetwarza tak dużo poczty, jak to możliwe, ludzie powinni spodziewać się opóźnień. Podobnie jest, jeśli ludzie oczekują przesyłek międzynarodowych, powinni dać więcej czasu na ich doręczenie niż zwykle. Chociaż międzynarodowi partnerzy naszej poczty pracują nad utrzymaniem usług, wiele międzynarodowych tras używanych do dostarczania poczty do Irlandii ulega znacznym zakłóceniom lub opóźnieniom. Istnieją również opóźnienia wewnętrzne w wielu krajach, w tym w Hiszpanii, Francji i Luksemburgu, dlatego radzę, odwiedzać witrynę internetową An Post w celu uzyskania codziennych aktualizacji dotyczących krajów, do których An Post wysyła pocztę, aby można było identyfikować wszelkie potencjalne opóźnienia. Wiem, że nasza poczta pracuje niestrudzenie, aby zapewnić nam łączność, ale ten rok jest jedyny w swoim rodzaju.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael – Colm Brophy

Polska-IE: Udostępnij
Konsekwencje koronaw
Na horyzoncie: Silny
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian