Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

W transporcie publicznym jest więcej narkotyków

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Związek zawodowy SIPTU stwierdził, że ankieta przeprowadzona wśród jego członków podkreśla rolę, jaką odgrywa rosnące zażywanie narkotyków i rasizm w nadużyciach i zachowaniach antyspołecznych, z jakimi spotykają się pracownicy sieci transportu publicznego.

Badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Szanuj pracowników transportu” wykazało, że prawie 80% respondentów stwierdziło, iż problem zażywania narkotyków przez pasażerów transportu publicznego pogłębił się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Prawie trzy czwarte mówiło, że kilka razy w miesiącu było świadkami nadużywania narkotyków w miejscu pracy, a niecałe 20%, że zażywanie narkotyków jest problemem, z którym mają do czynienia niemal codziennie. Ponad 73% respondentów powiedziało, że czuli się zagrożeni i niebezpieczne w związku z używaniem narkotyków przez pasażerów.

Według badania większość zgłoszonych incydentów dotyczyła używania konopi indyjskich, ale od jednej czwartej do jednej trzeciej respondentów stwierdziło, że było świadkami używania kokainy, heroiny i cracku.

Badanie skupiało się także na konkretnych problemach, z jakimi borykają się pracownicy społeczności mniejszości etnicznych – ponad trzy czwarte zgłasza przypadki molestowania i molestowania na tle rasistowskim w pracy.

W badaniu wzięło udział ponad 650 członków SIPTU zatrudnionych w sieci transportu publicznego. W ramach tej samej kampanii SIPTU opublikowało w lutym ankietę, z której wynika, że ​​80% respondentów uważa, iż ​​molestowanie i zachowania antyspołeczne są dla nich problemem w pracy.

Operatorzy transportu publicznego oświadczyli, że podjęli kroki w celu rozwiązania problemu zachowań aspołecznych poprzez ściślejszą współpracę z funkcjonariuszami policji, szkolenie personelu, programy edukacyjne i inwestycje w telewizję przemysłową.

Przedstawiciele SIPTU mają dziś stawić się przed Komisją ds. Transportu Oireachtas, aby omówić kwestię zachowań antyspołecznych w transporcie publicznym. Poinformują członków, że oczekują specjalnej jednostki policji zajmującej się transportem publicznym, powołania Rady Doradczej Krajowego Urzędu ds. Transportu i wprowadzenia karty transportu.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo CC BY 2.0 Metro Centric

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version