W tę sobotę padnie główna wygrana w Lotto

National Lottery poinformowało, że jedna lub więcej osób, wygra w Jackpot Lotto, co będzie realizacją wcześniejszych zapowiedzi o rozdysponowaniu nagrody głównej.

Obecnie to już siedem miesięcy, jak w irlandzkim Totku, nie padła główna wygrana, więc od tego czasu, można trafnie wytypować liczby, które przyniosą wpływ w wysokości ponad 19 milionów euro. Niestety ta sztuka nikomu się do tej pory nie udała, więc zarówno naciski polityczne, jak i niezadowolenie społeczeństwa, kazało podjąć decyzję, że szczęściu należy pomóc.

National Lottery ma już zgodę urzędu regulacyjnego, aby sobotnie losowanie, zakończyło się sukcesem, więc musi wtedy paść wygrana, a ta, albo przypadnie jednej osobie, albo podzielona zostanie na kilku szczęśliwców.

Odbędzie się to w następujący sposób. Jeżeli w sobotnim losowaniu, nie padnie główna wygrana w wysokości 19 mln €, pełna wartość gwarantowanej wygranej popłynie do zwycięzców lub jednego zwycięzcy, kolejnego poziomu wygranych.

Rzecznik National Lottery komentuje tę sprawę:

–  Wiemy, że większość naszych graczy Lotto chciałaby zobaczyć wygraną w wysokości 19 milionów euro, więc cieszymy się, że możemy przekazać tę wiadomość. Chociaż obecna kumulacja w Lotto jest naprawdę bezprecedensowa i wywołała tak wiele emocji i udziału w grze Lotto, National Lottery ma przyjemność ogłosić, że wydarzenie  z „wygraną” odbędzie się 15 stycznia.

Od 9 czerwca 2021 roku, nikomu w Irlandii, nie udało się wskazać poprawnego wyniku losowania, więc od soboty 2 października tego samego roku, pula urosła do maksymalnej kwoty 10,06 mln €.

Bogdan Feręc

Źr: National Lottery

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kierowcy nie chcą r
Nowe zmiany dotyczą
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська