W styczniu trzydniowy strajk lekarzy

Irlandzka Organizacja Medyczna wyraziła rozczarowanie brakiem zainteresowania ich problemami przez ministra zdrowia i po głosowaniu przez członków organizacji, poinformowała o trzydniowej akcji protestacyjnej, którą zaplanowano na styczeń 2021 roku.

Specjaliści ds. zdrowia publicznego zostali zignorowani pomimo ogromnej roli, jaką odegrali w sytuacji kryzysu pandemicznego. Rzecznik zdrowia Sinn Féin David Cullinane wezwał więc ministra zdrowia do uznania kluczowej roli, jaką specjaliści medycyny publicznej odegrali w walce z pandemią Covid19.

Poseł Cullinane powiedział:

– Specjaliści ds. zdrowia publicznego odegrali kluczową rolę w walce z trwającą pandemią Covid19, a nie widzieli znaczącego zaangażowania ze strony Departamentu Zdrowia w ciągu 5 miesięcy. Pracowali niestrudzenie i cicho na linii frontu, walcząc z epidemią w całym kraju i są w centrum naszego systemu zarządzania epidemiami. W tej chwili i wcześniej, departamenty zdrowia publicznego od dziesięcioleci miały za mało personelu i środków na sprawne działanie, a w czasie wybuchu pandemii, zapomniano o ważnej roli medycyny zdrowia publicznego w utrzymaniu zdrowej Irlandii. Plan Sláintecare zobowiązuje się do modelu kierowanego przez konsultantów, w tym zdrowia publicznego. Oni już wykonują swoją pracę i wybrali trzy dni strajku w styczniu. Jeśli minister Donnelly poważnie myśli o pełnym obsadzeniu wydziałów zdrowia publicznego i obsadzeniu wakatów, musi stanąć na wysokości zadania i dotrzymać swoich zobowiązań.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
W kraju zmniejsza si
Profesor Mirosław M
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian