W Ryanair bez szczepionki

Jeden z szefów Ryanair Eddie Wilson powiedział, że wymóg szczepienia przed lotem, raczej nie będzie dotyczył lotów, jakie realizuje Ryanair.

W sprawie chodzi o to, że IATA może zalecić szczepienia wyłącznie w lotach międzykontynentalnych, a Ryanair, realizuje loty krótkie, głównie w Europie, więc raczej nie będzie wymagał od swoich pasażerów świadectwa szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Dyrektor generalny Ryanair dodał, że Europa, w przyszłym roku, będzie całkiem inna, niż jest obecnie, chociaż nadal będzie musiała stosować się do wielu zasad i ograniczeń. Wilson powiedział również, że taki plan byłby bardziej skuteczny w Australii, ponieważ jednym z jedynych sposobów dotarcia tam jest podróż samolotem. Zasugerował jednak, że jeśli komuś w Europie nie uda się zdobyć szczepionki na lot, może po prostu przekroczyć granice lądem.

Eddie Wilson:

– Przy krótkich dystansach i swobodzie przemieszczania się ludzi w Europie… Myślę, że wiosną i wczesnym latem zobaczymy zupełnie inny krajobraz. Australia jest daleko od wszystkiego, ale Europa, dla kontrastu, ma wiele wzajemnie połączonych narodów. W Paryżu, gdybyś nie wybrał szczepienia… zamiast tego pojechałbyś pociągiem.

*

Super, ale Irlandia też jest wyspą i można znaleźć wiele analogii do Australii, zacny Panie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
W Irlandii może bra
Na podróże po kraj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian