W restauracji bez ograniczeń czasowych

Osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy, bo o tych dwóch grupach mówi się obecnie, nie muszą obawiać się, że wprowadzony zostanie limit czasu, w którym będą mogły przebywać w barach i restauracjach.

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zapaść ma ostateczna decyzja co do otwarcia wnętrz pubów, barów, kawiarni i restauracji, a gabinet ustali też inne zasady przebywania w środku lokali. Pozostanie jednak ograniczenie, które mówi o zamknięciu o godzinie 23:30, chociaż nie do końca wiadomo, czemu ma to służyć.

Określone zostaną dzisiaj też zasady kontroli certyfikatów szczepień, a honorowane będą zarówno te w formie elektronicznej, jak i cyfrowej, natomiast otwarcie lokali nastąpić ma 26 lipca, czyli w następny poniedziałek. Wprowadzony będzie także wymóg podsiadania podczas wizyty w restauracji lub pubie dokumentu ze zdjęciem, który potwierdzi tożsamość, a zgodność realizacji wszelkich zaleceń, jakie zostaną wydane, kontrolować mają pracownicy HSE i służb środowiskowych.

Rząd określi również sposób wentylacji pomieszczeń gastronomicznych, w tym może zalecić monitorowanie CO2, co już całkiem oderwane jest od rzeczywistości, bo nie ma nic wspólnego z wirusem, który może być częściej przekazywany w pomieszczeniach zamkniętych.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Spodziewajmy się 32
Covid kosztować bę
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian