W przypadku pandemii powróci zasiłek 350 euro? To prawdopodobne

Rząd rozważa właśnie możliwość powrotu zasiłku PUP do jego poprzedniej wysokości, więc tej obowiązującej przed 17 września.

Źródła zbliżone do najwyższych władz w kraju informują, że dyskusja toczy się za zamkniętymi drzwiami, ale mówi się, iż blisko jest do decyzji o powrocie Pandemic Unemploymet Payment. Tu jednak pada pewna sugestia, więc stanie się tak, ale tylko w przypadku powrotu pandemii.

Jak dodają źródła pragnące zachować anonimowość, decyzja raczej nie pojawi się przed opublikowaniem budżetu, więc poznamy ją za około trzy tygodnie.

Mówi się też, że przeprowadzono szereg konsultacji, w sprawie sektorów i osób, które czasowo lub na stałe tracą zatrudnienie w hrabstwach zamykanych na czas wprowadzania wyższych stopni ograniczeń. W tym przypadku nie ma jednak zgody, więc ministrowie nadal zastanawiają się, czy możliwe jest, by stawki zasiłku PUP, różniły się w poszczególnych hrabstwach.

Przeciwniczką wybiórczego podnoszenia wysokości zasiłku jest m.in. minister ds. ochrony socjalnej Heather Humphreys, która powiedziała, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do innych bezrobotnych, sektorów zatrudnienia i hrabstw, niedotkniętych wyższą ilością zakażeń.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Dobry moment na zmia
Rozmowy budżetowe w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian