W piątek oficjalne przedłużenie blokady kraju

Naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan poinformował na konferencji prasowej, iż konieczne stało się przedłużenie wprowadzonych ograniczeń.

Wg dr. Holohana, ma to związek z rozluźnieniem zachowań mieszkańców Irlandii, gdyż wiele osób jest na tyle znużonych ograniczeniami, iż pozwalają sobie na łamanie zasad wprowadzonych w celu ochrony ich zdrowia. Kolejne dwa tygodnie blokady pozwolą również na przygotowanie się kraju do prowadzenia dużej ilości testów kontrolnych w ramach wykrywania zakażeń, więc i to będzie miał na względzie Departament Zdrowia, który podejmie tę decyzję. Dr Tony Holohan poinformował jednocześnie, że od 5 maja wprowadzone zostaną pewne środki łagodzące, ale dotyczyć będą jedynie budowlańców i pracowników zajmujących się pielęgnacją terenów zielonych, którzy będą mogli wrócić do pracy.

W piątek poznamy też szczegółowy plan rządu, który wyznaczać będzie przyszłe działania, w tym znoszenia ograniczeń, ale również przedstawione będą inne działania w zakresie ograniczenia wpływu wirusa Covid-19 na irlandzkie społeczeństwo.

Na wieczornej konferencji prasowej dr Tony Holohan powiedział także o nowych przypadkach zgonów spowodowanych zakażeniem wirusem z Wuhan, więc było ich wczoraj przez cały dzień 18, co podniosło ilość ofiar śmiertelnych do 1102 przypadków. W kraju zanotowano również 386 nowych zakażeń, więc ogółem w Irlandii zakażonych zostało 19 648 osób.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish