„W nadchodzących tygodniach wystąpią opóźnienia w testach i wynikach Covid-19”

To słowa premiera Leo Varadkara, który poinformował właśnie, że zaczyna brakować niektórych odczynników do testowania próbek, które pobierane są od osób potencjalnie zakażonych wirusem Covid-19. Premier przyznał, że to niepokojąca informacja, a i rozumie, iż może wpłynąć na zwiększenie się obaw wielu osób, które czekają na test, ale i na jego wyniki.

Taoiseach Leo Varadkar:

– Obecną przyczyną opóźnień jest niedobór odczynników. Mamy nadzieję rozwiązać ten problem, ale może brakować czegoś innego. Musimy być szczerzy w tej kwestii – napotkamy opóźnienia. Nie ma podręcznika ani planu działania, aby sobie z tym poradzić. Wszyscy w służbie zdrowia robią wszystko, co w ich mocy. Będziemy mieć jednak problemy. Każdy kraj szuka obecnie zestawów, odczynników, respiratorów.

Testy wykonywane będą bez zwłoki osobom, które zaliczone zostały do grup podwyższonego ryzyka, w tym wykazującym objawy gorączki, kaszlu i duszności, a także osobom, które miały bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi wirusem Covid-19.

Grupy priorytetowe to najbliższa rodzina i krewni zakażonego, pracownicy służby zdrowia i służb, a także osoby zagrożone poważną infekcją oraz pracownicy i mieszkańcy domów opieki. 

W Irlandii do tej pory przeprowadzono 30 471 testów w kierunku zakażenia koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. Of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij...
Ilość rejestracji
Supermarket to poten
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish