„W muzyce najbardziej cenię wolność” – Z Dorotą Olech, saksofonistką i producentką muzyczną rozmawia Tomasz Piątkowski.

„Jeśli będziesz chciał, żeby saksofon się z tobą zbratał niczym dusza z ciałem, musisz się i ty otworzyć przed nim. 
Nie będziesz przed nim nic ukrywał, to i on nie będzie przed tobą. A na każdy twój fałsz zatnie się i nie popuści. 
Ani wyżej, ani niżej, choćbyś płuca wydmuchał. Nie wystarczy zresztą płucami, będzie grał, a będzie martwy. Musisz całym sobą grać, także swoim bólem, swoim płaczem, swoim śmiechem, 
nadziejami, snami, wszystkim, co jest w tobie, całym swoim życiem. 
Bo to wszystko muzyka. Ty jesteś muzyką, nie saksofon.” 

Wiesław Myśliwski „Traktat o łuskaniu fasoli”

Saksofonistki od zawsze odznaczały się na tle pozostałych instrumentalistek swoim indywidualizmem, budząc przy tym podziw, szacunek i dreszcz emocji u płci brzydkiej. Do dziś nie wiadomo czy ktokolwiek podjął się poznania przyczyn tego zjawiska. Być możne jest ono niemożliwe do zbadania tak, jak niemożliwym jest zgłębienie tajemnic kobiecej duszy, która „cała jest muzyką”. My spróbowaliśmy się tego dowiedzieć od naszej kolejnej rozmówczyni, Doroty Olech, z którą spotkaliśmy się w Dniu Kobiet w Krakowie. Ta utalentowana artystka i producentka muzyczna opowiedziała nam o swoich projektach muzycznych i wielkiej miłości do dźwięków saksofonu. 

Tomasz Piątkowski: Dorota – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Julia – ukończony Kijowski Instytut Muzyki oraz Kijowski Narodowy Uniwersytet na kierunku realizacja dźwięku. Agnieszka – ukończona Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Liliana – absolwentka Akademii Muzyczna na wydziale jazzu w Katowicach. Jesteście chyba najbardziej wykształconą formacją muzyczną jaką znam. 

Pełny tekst na stronie: MuzykTomaniA>>>

Podziel się:

Over 20 million Pole
Zaproszenia do polub
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn