W kwietniu rusza rejestracja do szczepień

Jak zapowiada premier i HSE, już niebawem, ruszy specjalna platforma internetowa, na której będzie można zarejestrować się do szczepienia przeciwko Covid-19.

Nowa strona HSE ruszy najpóźniej za trzy tygodnie, a będzie dawała możliwość rejestracji, by wyznaczony został termin szczepienia. Platforma rejestracji działać będzie, jako ogólnokrajowa, a po podaniu swoich podstawowych danych, w tym adresu, numeru PPS oraz numeru telefonu, utworzone zostanie konto i przydzieleni zostaniemy do odpowiedniego centrum szczepień.

Następnie, o ile zajdzie taka potrzeba, skontaktuje się z nami pracownik centrum, by wyjaśnić nieścisłości lub zmienić termin szczepienia, gdyby okazało się, że to może odbyć się wcześniej lub termin został przesunięty na inny dzień.

O platformie rejestracji do szczepień poinformował premier Micheál Martin, a dodał, iż rejestracje, pozwolą na racjonalne ustawienie szczepień i maksymalne wykorzystanie czasu oraz samych szczepionek. Premier spodziewa się, do czego ma pełne prawo, iż do końca czerwca, uda się zaszczepić w kraju 80% populacji.

Minister zdrowia Stephen Donnelly oświadczył natomiast, że w kwietniu, do Irlandii dostarczonych ma być do 900 000 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi.

HSE zaleca przeprowadzenia rejestracji na komputerze lub laptopie, chociaż możliwa jest też na innych urządzeniach z dostępem do Internetu.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach/HSE

Polska-IE: Udostępnij
Łukasz Tygerski: Ur
Szczepionkowe unijne
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian