W kraju zmniejsza się ilość egzaminatorów praw jazdy

W Irlandii obserwuje się spadek liczby egzaminatorów na prawo jazdy pomimo olbrzymich zaległości w zakresie prowadzonych testów praktycznych.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke wezwał ministra transportu do podjęcia działań w celu rozwiązania olbrzymich zaległości w egzaminach na prawo jazdy.

Komentarze posła O’Rourke pojawiają się, gdy dane dostarczone mu przez RSA pokazują, że obecnie jest mniej egzaminatorów praw jazdy, niż było to jeszcze w zeszłym roku, mimo że prawie 100 000 osób czeka teraz na egzamin.

Poseł z Meath East powiedział:– Obecnie w całym kraju na egzamin na prawo jazdy czeka 93 791 osób, a zatrudnionych jest teraz zaledwie 139 egzaminatorów. Liczba egzaminatorów praw jazdy spadła ze 145 w zeszłym roku, pomimo faktu, że mamy teraz olbrzymie zaległości w testach. Podkreślam, że ​​minister Eamon Ryan zrobił niewiele lub nic, aby spróbować naprawić wpływ Covid-19 na ten sektor. Bez terminu testu, a zatem bez pełnego prawa jazdy, ludzie, którzy polegają na samochodzie, naprawdę mają trudności. To ogromny problem dla mieszkańców irlandzkiej wsi, gdzie transport publiczny po prostu nie wchodzi w grę. W maju wezwałem poprzedniego ministra, Shane’a Rossa, aby skonsultował się z egzaminatorami i ich związkami w sprawie wdrożenia nowych środków w celu rozwiązania 20-tysięcznych zaległości. Z kolei w sierpniu, poprosiłem ministra Ryana, aby rozważył zatrudnienie dodatkowych testerów do obsługi listy oczekujących i było ich już 72 000 osób. Mamy teraz listopad, a ponieważ dwóch ministrów ignorowało sytuację przez cały rok, mamy zaległości wynoszące prawie 100 000 i mniej testerów niż w zeszłym roku. Jeśli rząd nie zajmie się tym pilnie, ludzie mogą czekać miesiącami na spotkanie w 2021 r., co spowoduje poważne problemy dla tych, którzy potrzebują swojego samochodu ze względów zawodowych lub rodzinnych. Oczywiste jest, że oprócz dłuższych godzin otwarcia i testów weekendowych będziemy potrzebować dodatkowych testerów, aby zacząć zajmować się tym zaległościami. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Po nowym roku przesy
W styczniu trzydniow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian