W kraju jest 2548 bezdomnych dzieci

Rzeczniczka ds. mieszkalnictwa w partii Pracy Rebecca Moynihan powiedziała, że ​​jest nie do uwierzenia, że ​​w Irlandii bezdomnych jest aż 2548 dzieci. 

Powtórzyła, że rząd musi pilnie zakazać eksmisji, senator Moynihan powiedziała również, że rząd musi przyspieszyć realizację ustawy o zapobieganiu bezdomności.

Senator Moynihan mówiła:

– To niewiarygodne i nie do przyjęcia, że ​​w Irlandii jest ponad 2500 bezdomnych dzieci. Musimy zobaczyć radykalne działania rządu w celu ochrony najsłabszych w naszym systemie. W grudniu opozycja zebrała się, by przeforsować projekt ustawy o zapobieganiu bezdomności, a ja wzywam rząd do szybkiego wdrożenia tego ważnego aktu prawnego. Zakaz eksmisji podczas pandemii poważnie ograniczył wzrost bezdomności. Gdyby minister miał odwagę wprowadzić zmiany zaproponowane w ustawie o prawach najemców, jakie zaproponowała Partia Pracy, miałoby to wymierny wpływ na osoby zagrożone eksmisją. Pierwszeństwo należy przyznać matkom i ich dzieciom w sytuacjach awaryjnych, aby zapewnić im przynajmniej pewien stopień bezpieczeństwa i uniknąć konieczności przemieszczania się z miejsca na miejsce każdej nocy i spędzania dni poza domem na mrozie. Musimy zobaczyć zmianę w podejściu do leczenia dzieci i rodzin w sytuacji bezdomności. Ponieważ przeżywamy kolejną niepewną zimę i wiele grup społecznych już zamyka się z powodu pandemii, minister musi zapewnić odpowiednią ochronę najemcom. Nadszedł czas, aby faktycznie zamrozić czynsze do czasu zwiększenia podaży i zakazu eksmisji z winy, a także upewnić się, że po sprzedaży nieruchomości, najemca może pozostać na miejscu. Jeśli bezdomne dzieci będą nadal traktowane w ten sposób, prawa dziecka zawarte w Konstytucji, nie będą warte papieru, na którym są napisane, a zawiedziemy nasze najbardziej bezbronne dzieci.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rekrutacja 800 nowyc
The Sit Down Sunday
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська