W kolejce jest pięć hrabstw, które mogą doczekać się trzeciego poziomu

Najnowsze dane z frontu walki z koronawirusem pokazują, że w kraju wciąż rośnie ilość zakażeń, również w Dublinie, gdzie podniesiony został już poziom ograniczeń.

Jak poinformował naczelny lekarz kraju dr Ronan Glynn, dzisiaj zanotowano 334 nowe przypadki, z czego 174 w hrabstwie Dublin. Kolejnymi hrabstwami były: Cork 34, Kildare 30, Donegal 18, Galway i Louth po 10, Clare, Mayo, Meath, Roscommon, Waterford po 6, Limerick 5, a pozostałe 23 przypadki znajdują się w 11 innych hrabstwach.

Dr Glynn stwierdził również, iż o ile sytuacja nie zostanie zmieniona, już w najbliższy piętek Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, rekomendować będzie podniesienie poziomów ograniczeń do stopnia trzeciego dla pięciu hrabstw.

O niepokojącym trendzie wzrostowym mówił też szef HSE dr Paul Reid, który dodał, że rośnie ilość osób, które należy hospitalizować z powodu koronawirusa.

Wraz z tą informacją, pojawiły się też spekulacje, które z hrabstw, mogą doczekać się podniesienia poziomu ograniczeń. Wśród tych, które notują największą ilość zakażeń w ostatnich dniach, znajdują się hrabstwa: Louth, Kildare, Wicklow, Offaly, Waterford, Leitrim, Donegal i Limerick.

Uważa się też, co było jednym z apeli przedstawicieli biznesu wobec rządu, iż komunikat o podniesieniu poziomu ograniczeń, powinien zostać wydany na 72 przed jego wprowadzeniem, więc tak potencjalnie może stać się teraz.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij
Już w nocy zrobi si
INTERNAUTA ODPOWIE Z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian