W Knock odbyła się msza za ofiary pandemii

Irlandzcy biskupi katoliccy odbyli specjalną pielgrzymkę do Międzynarodowego Sanktuarium Eucharystycznego i Sanktuarium Maryjnego, której zakończeniem była Msza Święta za ofiary pandemii.

Wg biskupów, należało wspomnieć wszystkie osoby, które przegrały walkę z tą „dżumą XXI wieku”, a nie było lepszego miejsca, niż Sanktuarium Maryjne. Mszę poprowadzili biskupi z całej Irlandii, natomiast liturgia obejmowała modlitwy zarówno za personel medyczny, jak i za ofiary Covid-19.

Modlono się za pracowników służby zdrowia, którzy z narażeniem życia, nieśli pomoc potrzebującym, opiekowali się chorymi, a i sami cierpieli z powodu zakażenia. Modlitwy kierowały się również w stronę osób zmarłych, a te, stały się powodem pielgrzymki i mszy, która koncelebrowana była w Bazylice Matki Bożej von Knock.

Biskupi nie zapomnieli o osobach duchownych, które także dotknięte zostały koronawirusem i w wyniku zakażenia zmarły, ale wspominano też księży, zakonników i siostry zakonne, które niosły w czasie pandemii pocieszenie i wsparcie duchowe.

Listopad, jak dodali wczoraj podczas ceremonii dziękczynnej biskupi, to wręcz idealny miesiąc do takiego upamiętnienia, bo właśnie w tym miesiącu, Katolicy z całego świata, wspominają osoby, które już odeszły. Wraz z Mszą Świętą w Knock, w całym kraju odprawione zostały nabożeństwa żałobne za zmarłych, a odprawiły je wszystkie parafie na terenie Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Konferencja Biskupów Irlandzkich

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd raczej wezwie
Premier chwali nieef
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська