W Irlandii powstanie nowy flagowy sklep Carrolls

Wiodący na irlandzkim rynku detalicznym sprzedawca upominków podpisał właśnie długoterminową umowę najmu, co pozwoli na uruchomienie nowej, flagowej placówki w centrum Dublina.

Sklep Carrolls Irish Gifts znajdzie swoje miejsce w kompleksie Central Plaza w Dublinie na 6-8 College Green, czyli w samym centrum stolicy. Będzie to już kolejny punkt sprzedaży Carrolls, a tych jest w Irlandii 19, w tym w Dublinie, Belfaście, Cork, Galway i Kilkenny.

Nowy punkt sprzedaży wiąże się z niedawną decyzją o rozszerzeniu działalności na irlandzkim rynku, a i zmniejszeniem udziałów w międzynarodowym sektorze turystycznym, gdzie pierwotnie Carrolls działał na szerokim polu.

Nowy sklep Carrolls uruchomiony będzie w III kwartale tego roku, a obecnie rozpoczynają się prace modernizacyjne, co jednak zajmie nieco czasu, gdyż powierzchnia flagowca będzie spora i na 10 000 metrów kwadratowych, umieszczona zostanie pełna oferta detalisty. Sklep na College Green będzie dwupiętrowy, natomiast parter podzielony został na dwie strefy handlowe. Pierwsze piętro zajmować będzie nieco ponad 40% powierzchni całej placówki.

Dyrektor generalny Carrolls Peter Hyland powiedział:

– To bardzo ważny kamień milowy dla Carrolls i będzie to największe otwarcie naszego sklepu w Dublinie i to w doskonałej lokalizacji. Sklep będzie wypełniony niesamowitymi irlandzkimi prezentami od naszej rosnącej bazy irlandzkich dostawców, która obecnie wynosi ponad 75%.

Carrolls od kwietnia rozpocznie serię spotkań z niewielkimi wytwórcami z Irlandii, z którymi chciałby zapoznać swój dział zakupów, więc wszyscy wytwórcy z kraju mają szansę, aby ich wyroby sprzedawane były w Carrolls.

3 kwietnia uruchomiony zostanie również konkurs ofert, a zwycięzca oprócz możliwości sprzedaży swojej oferty w tej sieci, otrzyma także pakiet wsparcia obejmujący magazynowanie produktów w wielu sklepach, promocję marki online i mentoring biznesowy.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Fot: Creative Commons Attribution 3.0 Robin Pollard

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kolejny chytry ruch,
<strong>Nie można d