W Irlandii powstanie film o Covid-19

Koronawirusowi sceptycy zebrali się liczną grupą i planują zrealizować firm o Covid-19, a będzie miał on formę dokumentu, zawierającą m.in. wypowiedzi przedstawicieli świata nauki.

Film zrealizowany zostanie ze środków własnych oraz zebranych od ofiarodawców, a obecnie, na ten cel zgromadzono już ponad 160 000 euro. W filmie pojawią się ludzie świata medycyny z Irlandii, ale też z całego świata. Jako tezę główną dokumentu przyjęto, iż blokady i maski, nie pomagają w zwalczeniu wirusa, więc dokument, udowodnić ma, że z wirusem SARS-CoV-2, można walczyć innymi sposobami, niekiedy bardziej skutecznymi.

Co ciekawe, nie było, jak mówi przyszły reżyser Ivor Cummins, problemów ze znalezieniem zwolenników takiego podejścia do problemu koronawirusa, więc wiele wypowiedzi, pochodzić będzie od mieszkańców wyspy. Wcześniej Cummins w ciągu zaledwie roku, rozwinął w Internecie listę obserwatorów i jako sceptyk Covid-19, przedstawił szereg twierdzeń na temat pandemii oraz środków wprowadzonych przez rządy w celu powstrzymania jej rozprzestrzeniania, które następnie, uznane zostały, jako „nieprawdziwe”.

Istotne w tej sprawie jest również, że Ivor Cummins, dosyć dobrze przygotowany jest do nakręcenia filmu, bo od początku wybuchu światowej pandemii, zbiera informacje z całego świata, a wcześniej, przyglądał się kwestiom przyczyn światowych chorób przewlekłych, które atakowały całe narody.

Film nosi roboczy tytuł „Covid Chronicles”, a fundusze na jego realizację zbierane są m.in. na „Kickstarter”.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Irlandczycy mieszkaj
Sinn Féin chce zaos
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian