W Irlandii potrzebna jest pełna koronawirusowa blokada i rozwiązania chroniące najemców

Duża część mieszkańców Irlandii, nie traktuje poważnie zaleceń rządu i władz medycznych, co potwierdziłem w sobotni wieczór.

Zgodnie z moim facebookowym komentarzem, w którym zapowiadałem i zapraszałem do pubu, a ten stał się później furtką do zarzutów, iż jestem nieodpowiedzialny, a i wkładano mi w usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem ani nie napisałem, udałem się na miejski rekonesans, by sprawdzić, jak zachowuje się koronawirusowe Galway?

Przechodząc obok najpopularniejszych rozrywkowo miejsc w stolicy zachodniego wybrzeża, nie zauważyłem tam obaw o zakażenie wirusem, bo puby, kluby, kawiarenki i restauracje działające w późnych godzinach nocnych, żyły swoim życiem, jakby nic się nie stało.

Może i nie było w nich zwyczajowych sobotnich tłumów, ale nie mogę powiedzieć, że zionęły one pustką, co oznacza, że brak dbałości o siebie i innych, prezentowane jest w stopniu wysokim.

Tu właśnie pojawia się refleksja, a nad taką samą powinien pochylić się rząd, czyli… Czy nie będzie rozsądnym rozwiązaniem, nakazowe zamknięcie pubów, klubów i innych przybytków, w których „złapać” można wirusa?

Niestety duża, wciąż duża ilość mieszkańców kraju, bo potwierdzenia o takich zachowaniach mam również z Dublina, Cork i Sligo, nic nie robi sobie z ostrzeżeń i apeli, jakie są do niego kierowane i ryzykuje zdrowiem własnym oraz zdrowiem swoich najbliższych.

W Irlandii pojawiają się też wezwania, by rząd wprowadził kolejne restrykcje, a powinny wiązać się z zakazem eksmisji najemców, wymawianiem mieszkań, przynajmniej na okres do zakończenia koronawirusowej epidemii. Nie będzie to też niczym nadzwyczajnym, bo tak uczyniło wielu burmistrzów amerykańskich i kanadyjskich miast, a jak wiemy, Zielona Wyspa, całymi garściami czerpie z tamtejszych rozwiązań.

W każdym razie wydaje się, że w Irlandii, potrzebne są obecnie drastyczne środki, by zminimalizować do absolutnego minimum możliwość rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, bo społeczeństwo tego kraju, nie dorosło jeszcze, by odniosły skutek wyłącznie informacje o zagrożeniach.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Podziel się...
Wyrachowanie wysokic
Od jutra nowy elektr
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish