W Irlandii odnotowano trzy przypadki indyjskiej odmiany koronawirusa

Dr Cillian De Gascun z National Virus Reference Laboratory potwierdził, że w kraju, jest już indyjska odmiana SARS-CoV-2, czyli ta, która charakteryzuje się podwójną mutacją.

Dwa przypadki dotyczą podróżnych, natomiast co do trzeciego, nie ma jeszcze całkowitej pewności i ten przypadek jest wciąż poddawany analizie. Rząd zastanawiać ma się dzisiaj, czy Indie włączone zostaną do obowiązkowej kwarantanny hotelowej, a taką decyzję podjęła wczoraj wieczorem Wielka Brytania.

Obecnie w kraju bada się możliwości transmisji odmiany indyjskiej, a tę uważa się za bardziej zaraźliwą lub bardziej śmiertelną, jednak dr De Gascun podkreślił, że nie ma na to dowodów i ta kwestia dopiero jest rozstrzygana. Doktor podkreślił natomiast, że wariant indyjski, jest podwójną mutacją, co z całą pewnością pokazuje, iż wirus nadal jest bardzo niebezpieczny i ma wysoką zdolność przemiany.

W tej sprawie zbierze się dzisiaj także Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego i z członkami National Virus Reference Laboratory oraz Komitetu ds. Szczepień, rozważać będzie porady dla rządu, a i spróbuje określić, czy potrzebne są dodatkowe środki ochrony przed tą mutacją.

Wariant indyjski na wyspie dołączył właśnie do tego z RPA, Brazylii i Wielkiej Brytanii, a specjaliści uważają, że to nie koniec i na świecie, pojawiać się będą kolejne odmiany, uwarunkowane zmiennymi środowiskowymi.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Expulsions are respo
Jedna z czterech irl
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian