W Irlandii doszło do cudu

O ile premier Martin jest zdania, że to my nad-interpretujemy zasady związane z rejestracją posiłków i klientów w pubach i restauracjach, to innego zdania jest lider Partii Zielonych.

Eamon Ryan przyznał, że to rząd jest winny, błędnego odbierania jego komunikatów, przede wszystkim tego, który dotyczy rejestracji posiłków. Minister Ryan przyznał również, że rząd niekiedy wysyła błędne komunikaty, co nie powinno mieć miejsca.

Minister Eamon Ryan:

– Myślę, że można się z tego nauczyć i poprawić. Myślę, że jedna z kluczowych rzeczy związanych z uczeniem się na tej podstawie zostanie zastosowana za dwa tygodnie, kiedy będziemy mieć bardziej średnio- lub długoterminowy plan dotyczący COVID. Mam nadzieję, że uwolni nas to od tej sytuacji, w której zmienia się ona co dwa lub trzy tygodnie. Będzie to bardziej stabilny plan dotyczący wspólnego zarządzania tym wirusem i mam nadzieję, że pomoże to wzbudzić zaufanie opinii publicznej.

Szef Zielonych powiedział również, że nowy plan walki z koronawirusem, który wstępnie obowiązywać miał przez sześć, a następnie dziewięć miesięcy, może być realizowany nawet przez rok, a nawet dłużej. Ryan wiąże to z pojawieniem się szczepionki lub leku na Covid-19, a dużych zmian w ilości chorych, minister spodziewa się w okresie pięciu lub sześciu tygodni.

Minister Ryan przedstawił także nowy rządowy plan działań na rzecz odpadów, który ma na celu zmniejszenie ilości odpadów żywnościowych o połowę w ciągu najbliższych dziesięciu lat, przy jednoczesnym zwiększeniu wskaźników recyklingu i ograniczeniu zanieczyszczenia plastikiem. Plan przewiduje, że w przyszłym roku do tego czasu zostanie wprowadzony zakaz używania wielu jednorazowych artykułów z tworzyw sztucznych, a nowy system kaucji za plastikowe butelki i puszki ma zostać wprowadzony do 2022 r.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian