W Ikei pracownicy będą pilnować dystansu między klientami

W poniedziałek sklepy Ikea zostaną otwarte, stwierdził rzecznik pasowy tego detalisty, ale klienci muszą przygotować się na kilka zmian.

Sklepy sieci Ikea w Ballymun i Carrickmines staną otworem 18 maja, jednak podobnie, jak w przypadku sklepów spożywczych, trzeba będzie poczekać przed wejściem do nich, gdyż w środku będzie mogła znajdować się ograniczona ilość osób. Wewnątrz sklepów także będzie mała reorganizacja i alejki staną się jednokierunkowe, a i w wielu punktach znajdować się mają informacje o zachowaniu odpowiednich odstępów.

Klienci nie będą musieli jednak zwracać na znaki bacznej uwagi, bo w sklepach Ikea, pilnować będą tego wyznaczeni pracownicy, którzy poinformują o nowych zasadach, ale i poproszą klientów, by poruszali się w odpowiedniej odległości od innych kupujących. Przy kasach zamontowane zostaną pleksiglasowe osłony, a i preferowane będą płatności bezgotówkowe.  

Podobne informacje płyną od innych detalistów, o czym informuje Retail Ireland, a mówi się o otwarciu centrów ogrodniczych i sklepów dla majsterkowiczów. Stowarzyszenie detalistów wyraziło nadzieję, że sprzedawcy podołają zadaniu i w odpowiedni sposób przygotują się do uruchomienia swoich placówek, a to za sprawą spodziewanego zwiększonego ruchu, jaki może być widoczny w pierwszych dniach po otwarciu sklepów.

W poniedziałek w kraju uruchomionych zostanie około 1500 sklepów, które do tej pory były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, a do tych należeć będą także Woodie’s i Home Store +More.

Na liście punktów, które będą mogły być ponownie otwarte, znajdują się również centra naprawy rowerów, warsztaty samochodowe oraz punkty naprawy telefonów, ale i targi rolne oraz optycy. Duże zmiany zobaczymy u optyków, bo nie będzie można teraz wejść tam i przymierzać ogólnodostępnych oprawek bez kontroli, gdyż każda przed nałożeniem przez klienta, a i po zdjęciu, musi być starannie przetarta płynem dezynfekującym. Podczas badania wzroku, klient zobowiązany będzie posiadać na twarzy własną maseczkę ochronną, a po samym badaniu, będzie zmuszony poczekać, aż krople rozszerzające źrenice, przestaną działać, co trwa zazwyczaj około 30 minut. Wizyty u optyków będą wymagały również wcześniejszego umówienia wizyty drogą telefoniczną.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Ireland/Ikea

Polska-IE: Udostępnij...
Lilu Radio Balkan WN
Pusta przestrzeń po
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish